Baltijas līgā jēkabpilieši un daugavpilieši apspēlē čempionus

31.01.22

“Credit24” meistarlīgā volejbolā nedēļas nogalē SK “Jēkabpils Lūši” un DU/”Ezerzeme” pieveica pašreizējo čempioni Tallinas “Selver”.

“Credit24” meistarlīgā SK “Jēkabpils Lūši” ar paretinātām spēlētāju rindām sestdien četros setos apspēlēja sastāva problēmās iedzīvojušos līgas čempioni Tallinas “Selver”. Mājiniekiem 19 punktus, trīs gūstot blokā, sakrāja Armands Āboliņš, 15 punktus guva Ēriks Voroņko, trīs no tiem – blokā, 10 punktus sakrāja Pāvels Jemeļjanovs un 9, trīs no kuriem ar servi, – Vladislavs Blumbergs. Talliniešiem Timo Lehmuss guva 20 punktus, pa trim punktiem sakrājot ar bloku un netveramām servēm, bet Deniss Losnikovs guva 17 punktus.

Svētdien cīņā ar līgas līdervienību Tartu “Bigbank” nācās piekāpties trijos setos. Rezultatīvākie “lūši” ar 12 punktiem bija Jemeļjanovs un Voroņko, bet viesiem 18 punktus guva Alberts Hurts, kurš ar uzbrukumu pielika punktu mačam, un 15 – Valentins Kordass.

“Mums nācās iztikt bez Jāņa Medeņa un Zigurda Adamoviča, bet arī “Selver” trūka vairāku spēlētāju. Mums bija pietiekami laba serves uzņemšana, taču tā maz ko deva, jo uzbrukumā maz piesaistījām “pirmos tempus”. Talliniešiem klupšanas akmens bija “diagonāle”. Mums par spīti trūkumiem tīkla vidū bija daudzveidīgāks uzbrukums, kamēr viņiem uzbrukumā pārsvarā darbojās divi ceturtās zonas uzbrucēji,” par uzvaru pār čempionvienību sestdien saka Jēkabpils vienības galvenais treneris Mārcis Obrumans.

“Šodien likās, ka daudzas lietas darām labi, bet nevarējām pretinieku malējos uzbrucējus pieķert blokā. Varējām uzvarēt arī šodien. Tartu ir labs sastāvs un saturīga spēle – bez lieliem kritumiem un kļūdām. Šodien varbūt nospēlējām pat labāk un saturīgāk nekā vakar,” atšķirībā no rezultāta ar laukumā demonstrēto spēli pret “Bigbank” treneris bija apmierināts vairāk.

Pretējā secībā ar vadošajiem Igaunijas klubiem savā laukumā spēlēja DU/”Ezerzeme”, kas vispirms trijos setos piekāpās Tartu volejbolistiem, bet pēc tam piecos setos pārspēja čempionus.

Daugavpiliešiem pirmajā cīņā rezultatīvākais ar deviņiem punktiem bija Andris Širjakovs, kamēr Daņila Kuzmins pusi no sešiem gūtajiem punktiem sakrāja ar netveramām servēm. Viesiem ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Kordass.

Grūts uzdevums – mājās apspēlēt vicelīderi Tallinas “TalTech” – bija arī “Biolars”/”Jelgava”/MSĢpuišiem, kuri Jelgavā atzina igauņu pārākumu trijos setos, taču visos sakrāja vismaz 21 punktu.

Jelgavas vienībā pa 10 punktiem guva Dāvis Storķis un Eduards Stieģelis, bet viesiem 13 punktus sakrāja Kevins Sārs.

Turnīra tabulā “Bigbank” ir 43 punkti 15 spēlēs, “TalTech” 11 mačos iekrājis 25 punktus, bet “Selver” 15 spēlēs ir 25 punkti. Ar 16 punktiem 13 spēlēs piektais ir SK “Jēkabpils Lūši”, septītā ar 14 punktiem 13 spēlēs ir “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, 11 punkti 12 spēlēs ir DU/”Ezerzeme”, bet VK “Biolars”/”Jelgava MSĢ” ir četri punkti 13 cīņās.

Rezultāti

“Credit24” meistarlīga vīriešiem

29.01. SK “Jēkabpils Lūši” – Tallinas “Selver” 3-1 (25:23,19:25, 25:23, 25:19)

29.01. DU/”Ezerzeme” – Tartu “Bigbank” 0-3 (19:25, 14:25, 20:25)

29.01. “Biolars Jelgava”/MSĢ – Tallinas “TalTech” 0-3 (22:25, 24:26, 21:25)

30.01. SK “Jēkabpils Lūši” – Tartu “Bigbank” 0-3 (22:25, 17:25, 21:25)

30.01. DU/”Ezerzeme” – Tallinas “Selver” 3-2 (25:18, 21:25, 18:25, 25:22, 20:18)