Baltijas līgās volejbolā sāksies ceturtdaļfināla spēles

15.02.22

“Credit24” meistarlīgā volejbolā Daugavpils, Jēkabpils un Jūrmalas komandas šonedēļ aizvadīs visas spēles par tikšanu pusfinālā, kamēr sieviešu klubi nospēlēs tikai pirmo ceturtdaļfināla spēli.

“Credit24” meistarlīgā  sācies izslēgšanas spēļu laiks. Šonedēļ ceturtdaļfināla sērijās līdz divām uzvarām kļūs skaidrs, kuras no komandām iekļūs labāko četriniekā.

Pamatturnīrā augstāko vietu – sesto – ieņēma “Jēkabpils Lūši”. Jēkabpiliešiem būs jātiekas ar teicamu sportisko formu sasniegušo Latvijas valstsvienības bijušā galvenā trenera Avo Kēla trenēto un Toma Švana pārstāvēto “Parnu VK”, kas sezonas sākumā nerādīja gaidīto sniegumu. Toties pēdējās piecās spēlēs pērnavieši svinējuši tikai uzvaras, apspēlējot visus četrus Latvijas klubus un vicelīderi Tallinas “TalTech”. Tikmēr jēkabpiliešiem dažādu iemeslu dēļ sezonas izskaņa pagāja, nespēlējot optimālajā sastāvā. Abās šīs sezonas spēlēs uzvaru svinēja “Parnu VK” – 3-1 un 3-0.

Septīto vietu ieņēmusī  “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” mēģinās “iekost” vicelīderei “TalTech”, kas pamatturnīru beidza ar uzvarām pār Jēkabpils un Daugavpils klubiem. Arī jūrmalnieki pamatturnīru beidza ar uzvaru, pārspējot Jelgavas klubu, un sezonas gaitā ir krietni uzlabojuši sniegumu. Turklāt viņu rīcībā ir tāda “uzbrukuma mašīna” kā Matīss Gabdulļins. Tāpēc vieglu iekļūšanu labāko četru komandu rindās tallinieši var negaidīt. Pēc zaudējuma trijos setos oktobrī savā laukumā jūrmalnieki spēja atņemt punktu Tallinas klubam viesos (2-3).

Sezonas gaitā vairākkārt ar teicamiem rezultātiem un spēli atzīmējās arī DU/”Ezerzeme”, kam būs visgrūtākais uzdevums – duelis ar līderi Tartu “Bigbank”. Tartu volejbolisti ar septiņām uzvarām pēc kārtas ir apliecinājuši, ka gatavi paveikt to, kas neizdevās pagājušajā sezonā, – kļūt par līgas čempioniem. Šosezon abās savstarpējās spēlēs uzvaru trijos setos svinēja Tartu komanda.

Interesants solās būt arī ceturtais duelis ar Latvijas pārstāvja dalību. Austra Štāla trenētā Klaipēdas “Amber Volley” tiksies ar viņa iepriekš trenēto septiņkārtējo līgas čempioni Tallinas “Selver”, kura arī šobrīd ir čempiones godā.

Komandas savā starpā tiksies trešdien un sestdien, kā arī, ja nepieciešams, svētdien.

1. februārī spēle starp “Jēkabpils Lūšiem” un “Parnu VK” tiks translēta Best4sport televīzijas kanālā.