Cewood Latvijas Kausa izcīņas finālā vīriešiem iekļūst Jēkabpils Lūši un RTU/Robežsardze/ Jūrmala

18.12.21

Šajās brīvdienās Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā Centrā, norisinās Cewood Latvijas Kausa izcīņas 2021 pusfināli un fināli. Šodien pusfinālcīņās ceļazīmes uz finālu sev nodrošināja Jēkabpils Lūši un RTU/Robežsardze/Jūrmala.

Jēkabpils Lūši, stājoties pretī mājiniekiem VK Biolars/Jelgavas MSĢ pārliecinoši izcīna vietu finālā , kur pretī stāsies RTU/Robežsardze/Jūrmala, kas aizsūtīja mājās Daugavpils Universitāte/Ezerzeme komandu.

Jēkabpils Lūši apliecināja savu favorītu statusu šajā mačā un itin pārliecinoši trīs setos apspēlēja VK Biolars/Jelgava MSĢ jaunos puišus, noslēdzot spēli ar rezultātu 3:0 (25:16, 25:15, 25:14). Jāatzīmē, ka jelgavnieki iepriekšējā vakarā aizvadīja sīvu 5 setu cīņu pret VK Parnu komandu, iztērējot tur daudz spēkus un emocijas, kuri būtu noderējuši šodien.

Uzvarētāju komandā rezultatīvākie bija Armands Āboliņš (15 punkti, 3 no tiem ar bloku) un Jānis Medenis (14 punkti), bet zaudētājiem rezultatīvu spēli aizvadīja Eduards Stieģelis, gūstot 15 punktus savas komandas labā. Par spēles vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti: Edvīns Vigulis (Jēkabpils Lūši) un Eduards Stieģelis (VK Biolars/Jelgava MSĢ).

Pēc spēles Jēkabpils Lūši spēlētājs Jānis Medenis par savām sajūtām par iekļūšanu finālā saka “Sajūtas, protams, patīkamas. Pēdējās spēlēs neparādījām labāko spēli un tagad ir beidzot patīkami sajust uzvaras garšu un šī spēle mums mentāli palīdzēja būt gatavākiem rītdienai.” Jānis par rītdienas finālspēli saka, ka spēles sākuma laiks (21:00) ir viņiem ļoti nepierasts, bet atzīst, ka ir prieks, ka tribīnēs ir daudz skatītāju.

Otrā pusfināla spēle vīriešiem – RTU/Robežsardze/Jūrmala un Daugavpils Universitāte/Ezerzemetika gaidīta ar pamatīgu intrigu, jo pagājušajā nedēļā Credit24 Meistarlīgas spēlē jūrmalnieki viesos bija spiesti piekāpties Daugavpils komandai. Spēle attaisnoja cerības un izvērtās aizraujošā 4 setu cīņā, kurā pārāki bija RTU/Robežsardze/Jūrmala komanda ar rezultātu 3:1 (26:24, 25:22, 22:25, 25:19).

Jūrmalniekiem, grandiozu spēli aizvadīja Matīss Gabduļins, kurš guva 26 punktus. Arī Aleksandrs Avdejevs lieliski palīdzēja ar 17 gūtiem punktiem (3 no tiem ar bloku). Daugavpils komandas labā jāizceļ Andris Širjakovs (19 punkti) un Deniss Pavlovs (15 punkti, no tiem 2 ar servi). Par spēles vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti – Andris Širjakovs (Daugavpils Universitāte/Ezerzeme) un Matīss Gabduļins (RTU/Robežsardze/ Jūrmala).

“Sajūtas ir fantastiskas, galvenais, ka uzvarējām, jāgatavojas rītdienai,” īsi un kodolīgi pastāstīja RTU/Robežsardze/Jūrmala rezultatīvākais spēlētājs Matīss Gabduļins. Matīss atklāja, ka finālu gaida ar nepacietību, bet par izredzēm uzvarēt lakoniski noteica “par to domāsim rīt, tad jau redzēs kā būs”.