DU/”Ezerzeme” volejbolisti turpina pārsteigt, šoreiz – “Parnu VK” vienību

12.12.21

“Credit24” meistarlīgā par interesantu nedēļas nogali rūpējās DU/”Ezerzeme”, kas izbraukumā gan zaudēja RTU/“Robežsardze”/“Jūrmala” vienībai, bet mājās apspēlēja Pērnavas komandu, kas pirms tam bija tikusi galā ar “Jēkabpils Lūšiem”.

“Credit24” meistarlīgā šonedēļ bija divas intrigas. Pirmā bija, vai savās sienās pārsteigumu sagādājusī DU/”Ezerzeme” arī izbraukumā spēs pieveikt Latvijas vicečempionus no RTU/“Robežsardze”/“Jūrmala” vienības. Šoreiz neiznāca, kaut gan trešajā setā uzvarētājiem vajadzēja 30 punktus, lai svinētu panākumu.

Jūrmalnieku rindās daudz darba uzbrukuma bija Matīsam Gabduļinam, kurš sakrāja 25 punktus, bet 17 punktus guva Aleksandrs Avdejevs, abiem izceļoties ar attiecīgi pieciem un četriem blokiem. DU/”Ezerzeme” labā 12 punktus guva Andris Širjakovs, pa desmit punktiem – Nazars Getmans un Deniss Pavlovs.

Otra intriga bija Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Avo Kēla vadītās un Toma Švana pārstāvētās“Parnu VK” vizīte Latvijā. Svētdien Daugavpilī pērnavieši četros setos bija spiesti atzīt DU/”Ezerzeme” pārākumu.

Uzvarētāju labā Širjakovs guva 24 punktus, 11 pievienoja Getmans, bet Antons Nazarovs no deviņiem punktiem četrus sakrāja blokā. Viesu rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Markuss Ūskari, Boriss Žukovs guva 17 punktus, bet Latvijas izlases kapteinis Toms Švans sešus no desmit punktiem guva ar servi. Seši “eisi” bija tikpat cik visai Daugavpils komandai kopā un trīsreiz vairāk nekā pārējiem komandas biedriem.

“Puikas šodien labi nospēlēja, nocīnījās godam. Vakar nesanāca, kā bijām ieplānojuši. Neieciklējāmies uz to, koncentrējāmies uz šodienas spēli, un izdevās tas, kas nesanāca vakar. Žēl, ka Latvijas kausa izšķirošajās spēlēs visticamāk nevarēs palīdzēt Daņila Kuzmins, kurš šodien trešā seta beigās traumēja potīti,” par interesanto nedēļas nogali saka DU/”Ezerzeme” galvenais treneris Guntis Atars.

“Vakar it kā noskaņojums bija, spēles plāns tika īstenots, blokā bijām līdzīgi, bet ar 33% rezultatīvu uzbrukumu nevar uzvarēt arī setu. Paši izlējām ūdeni un nespējām sasmelt,” par zaudējumu Jūrmalā piebilst treneris.

Sestdien “Parnu VK” uzvarēja Jēkabpilī, kur “lūši” savainojuma dēļ bija spiesti spēlēt ar otro cēlāju Edvīnu Vigulu. Rezultatīvākais viesiem ar 15 punktiem bija Žukovs, bet Švans sakrāja astoņus punktus, pusi gūdams blokā. Mājiniekiem rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Jānis Medenis.

Vakar pēc spēles domājām par sešiem punktiem divās Latvijas spēlēs, bet pirms tam domājām, ka arī par trim punktiem būtu laimīgi,” bilanci Latvijā apkopo Latvijas izlases bijušais galvenais treneris un Pērnavas kluba vadītājs Avo Kēls.

“Šodien mums tikai viens spēlētājs varēja uzservēt – Švans. Pārējiem “planieros” bija tik daudz kļūdu, ka kauns (pērnavieši servēs kļūdījās 21 reizi, mājinieki – 17. – LVF preses dienests). Cita lieta, ka mums šobrīd traumu dēļ ir tikai viena maiņa – cēlājs,” piebilst Kēls.

Vaicāts par līgas labākā servētāja Švana spēli šosezon, viņš bilst, ka “Toms pēc Eiropas čempionāta, loģiski, nedaudz zaudēja sportisko formu, bet tagad ir labā formā un spēlē, kā esam pieraduši, – labi.”

Pērnavas klubs ar astoņās spēlēs sakrātiem deviņiem punktiem turnīra tabulā ir piektais. Tāda pati bilance un sestā vieta ir DU/”Ezerzeme” vienībai. Astoņi punkti deviņos mačos un septītā vieta ir “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, seko “Jēkabpils Lūši” ar septiņiem punktiem septiņās spēlēs un VK “Biolars”/”Jelgava MSĢ”, kurai sešās cīņās pagaidām ir tikai zaudējumi.

“Credit24” meistarlīga vīriešiem

11.12. RTU/“Robežsardze”/“Jūrmala” – DU/”Ezerzeme” 3-0 (25:19, 25:22, 30:28)

11.12. SK “Jēkabpils Lūši” –”Parnu VK” 1-3 (25:17, 22:25, 15:25, 18:25)

Vairāk par “Credit24” meistarlīgu vīriešiem lasiet šeit: http://volejbols.lv/klasiskais-volejbols/Credit24-21-22

Foto: Sporta klubs Jēkabpils Lūši