Jaunais “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” sastāvs Baltijas līgas sezonu uzsāk ar diviem zaudējumiem

13.10.21

Jaunais “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” sastāvs Baltijas līgas sezonu uzsāk ar diviem zaudējumiem

Nedēļas nogalē “Credit24” meistarlīgas sezonu uzsāka arī pirmā Latvijas vīriešu volejbola komanda, savā laukumā divus zaudējumus piedzīvojot jūrmalniekiem, kuri spēlē krietni atjauninātā sastāvā.

Pirmajā no mājas spēlēm sestdien “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” ar 0-3 (19:25, 21:25, 22:25) piekāpās Latvijas izlases bijušā trenera Avo Kēla vadītajai un Toma Švana pārstāvētajai “Parnu VK”, bet svētdien ar 0-3 (23:25, 23:25, 20:25) –  Tallinas “TalTech”.

Sestdien pirmajā setā jūrmalnieki tikai uz brīdi seta vidū pārņēma vadību, panākdami 13:11. Otrajā setā pēc līdzīga sākuma seta uzvarētāju izšķīra “bedre” seta vidū, viesiem gūstot trīs punktus pēc kārtas un panākot 14:11. Savu roku šajā nogrieznī pielika arī Švans, ieservēdams divas netveramas serves. Trešajā setā pēc Aleksandra Avdejeva uzbrukuma mājinieki panāca 10:6, taču atkal svaru kausus viesu labā noslieca Švans ar diviem rezultatīviem uzbrukumiem pēc kārtas, ievadot pērnaviešu triju gūtu punktu sēriju, kas beidzās ar 24:21 viņu labā.

Jūrmalniekiem rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Avdejevs, bet deviņus punktus guva Gabdulļins. Pērnaviešiem Latvijas izlases kapteinis Švans guva 13 punktus, izceldamies ar sešām netveramām servēm. Viņš bija otrs rezultatīvākais viesu rindās pēc Markusa Ūskari, kurš guva 16 punktus.

Svētdien pret Tallinas vienību pirmajā setā pārsvarā vadībā bija mājinieki, kuri panāca 15:10, bet vēlāk – arī 20:16 pēc Matīsa Gabdulļina gremdes. Tomēr viesi guva četrus punktus pēc kārtas, panākot 20:20 pēc Marti Kēla “eisa”. Setam punktu ar uzbrukumu pielika viesu diagonālais spēlētājs Matejs Šmidls – 25:23. Līdzīgā otrā seta vidū divu punktu pārsvaru panāca “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, taču seta beigās atkal veiksmīgāki bija “TalTech” puiši, kuri no 18:19 panāca 22:19. Savukārt trešajā setā no sākuma līdz beigām vadībā bija viesi. Spēle beidzās ar Stena Perillusa diviem blokiem, trešā seta galotnē sakrājot pusi no spēlē gūtajiem punktiem.

Mājinieku rindās Gabdulļins guva 20 punktus, kamēr viesiem 16 punktus sakrāja Šmidls, 14 – Kevins Sārs, kuram spēlē trīs bloki.

“Starpsezonā ir bijis daudz pārmaiņu sastāvā, un pagaidām vēl neesam saspēlējušies. Maz pieredzes šāda ranga mačos ir cēlājam,” par sezonas sākumu kopumā saka Jūrmalas komandas treneris Oskars Aizporietis. “Pirmajā spēlē pietrūka servju uzņemšanas, otrajā savās servēs varējām būtu labāki. Gaidām atpakaļ laukumā Patriku Pinku pēc traumas saārstēšanas, šobrīd pamatsastāvs vēl nav nokomplektējies. Turpmāk daudz ko izšķirs tas, kā komanda strādās treniņos.”

“Puiši spēlē kā pa viļņiem – brīžiem ir labi, bet tad kāds atslābst, sākas nesaprašanās, kas izvēršas atdotu punktu sērijās. Sliktākais, ka tā notiek setu galotnē. Tā tas bija abos šodienas mača pirmajos divos setos,” piebilst treneris.

Nākamā spēle jūrmalniekiem jau nākamās nedēļas nogalē viesos pret Klaipēdas “Amber Volley”.