Jūrmalas volejbolisti Baltijas līgā apspēlē čempionus

16.01.22

laukumā piecu setu trillerī pieveica pašreizējo čempioni un vienu no šīs sezonas līdervienībām Tallinas “Selver”, kamēr pārējās Latvijas klubu cīņās pārāki bija pretinieki.

“Credit24” meistarlīgā sestdien RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala” pārspēja čempioni Tallinas “Selver” – 3-2 (22:25, 25:20, 25:17, 24:26, 17:15).

Mājiniekiem 32 punktus guva Matīss Gabduļins, 17 punktus sakrāja Aleksandrs Avdejevs, bet 14 punktus – Patriks Pinka, abiem pa trim reizēm izceļoties blokā. Pretiniekiem 27 punktus guva Timo Lihmuss, kurš četrreiz neatvairāmi servēja.

Svētdien jūrmalniekiem bija vēl smagāks eksāmens – līdervienība Tartu “Bigbank”. Tai nācās piekāpties ar 0-3 (19:25, 18:25, 17:25).

Mājiniekiem rezultatīvākais ar deviņiem punktiem bija Pinka, bet viesu labā 13 punktus sakrāja Marti Juhkami.

“Man liekas, ka mēs labāk noskaņojāmies spēlei, vairāk gribējām uzvarēt nekā “Selver”. Turklāt pretiniekiem ir problēmas ar cēlājiem”, par uzvaru saka RTU/Robežsardze/Jūrmala” treneris Oskars Aizporietis. “Izpildījām treneru doto plānu. Zinājām, kurš no viņiem ko darīs, kuras zonas jāņem aizsardzībā, kuri uzbrukuma virzieni jābloķē. Mēs spēlējām ātri, viņi ne vienmēr paspēja mums līdzi. Malači puiši. Vajadzēja jau četros setos uzvarēt. Varbūt pārāk ātri noticējām uzvarai, taču laimīgā kārtā uzvarējām piecos setos.”

Izcilu spēli aizvadīja Gabduļins, kam piekrita arī Aizporietis: “Matīss ļoti labi nospēlēja, lai gan nedēļu nebija trenējies. Viņš vakar paveica lielu darbu, kas varbūt atsaucās uz šodienu (pret “Bigbank” Gabduļins guva astoņus punktus. – EVL preses dienests). Šodien varbūt nedaudz pietrūka motivācijas, spēka, bija nogurums pēc piecu setu mača iepriekšējā dienā. Puišiem parādījās mikrotraumas, kas ietekmēja šodienas spēli. Tartu komandai ir labi “pirmie tempi”, kurus šodien blokā nedaudz apturējām, bet pašu uzbrukums iebuksēja.”

Ar šiem pašiem pretiniekiem apgrieztā secībā tikās “Biolars”/”Jelgava MSĢ”. Vispirms jelgavnieki ar 0-3 (17:25, 23:25, 23:25) atzina Tartu “Bigbank” pārākumu, bet svētdien ar 1-3 (20:25, 18:25, 25:22, 17:25) piekāpās “Selver”.

Mājiniekiem pirmajā mačā ar 19 punktiem izcēlās Eduards Stieģelis, bet viesiem 19 punktus guva Tamurs Vīdaleps, 16 – Alberts Hurts, trīs no tiem gūstot ar netveramām servēm. Otrajā spēlē jelgavnieku labā Stieģelis guva 14, bet Leo Catlakšs – 12 punktus, četrus sakrājot blokā.

Tikmēr Austra Štāla vadītajai Klaipēdas “Amber Volley” vienībai piekāpās arī Latvijas čempione SK “Jēkabpils Lūši”, izbraukumā zaudējot ar 0-3 (18:25, 18:25, 15:25).

Jēkabpiliešiem 14 punktus sakrāja Pāvels Jemeļjanovs, 11 – Jānis Medenis, bet Klaipēdas vienībā pa 12 punktiem guva Arns Rumševičs un Daumants Katins.

“Bigbank ar 34 punktiem 12 mačos ir līdere, bet “Selver” ar 24 punktiem 13 spēlēs ir otrā. “Amber Volley” ar 19 punktiem 11 spēlēs turnīra tabulā ir ceturtā, bet Avo Kēla vadītajai un Toma Švana pārstāvētajai “Parnu VK” ir 14 punkti 10 cīņās. No Latvijas klubiem augstāko vietu ar 11 punktiem 12 spēlēs ieņem “RTU Robežsardze”/”Jūrmala”, ar desmit punktiem deviņās spēlēs seko SK “Jēkabpils Lūši”, deviņi punkti desmit spēlēs ir DU/”Ezerzeme”, bet VK “Biolars”/”Jelgava MSĢ” ir četri punkti 11 cīņās.

Rezultāti

“Credit24” meistarlīga vīriešiem

15.01. “Biolars Jelgava”/MSĢ – “Bigbank Tartu” 0-3 (17:25, 23:25, 23:25)

15.01. RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala” – Tallinas “Selver” 3-2 (22:25, 25:20, 25:17, 24:26, 17:15)

15.01. Klaipēdas “Amber Volley” – SK “Jēkabpils Lūši” 3-0 (25:18, 25:18, 25:15)

16.01. RTU/”Robežsardze”/”Jūrmala” – “Bigbank Tartu” 0-3 (19:25, 18:25, 17:25)

15.01. “Biolars Jelgava”/MSĢ – Tallinas “Selver” 1-3 (20:25, 18:25, 25:22, 17:25)