No Latvijas ar divām uzvarām Baltijas līgā aizbrauc Austra Štāla vadītā Klaipēdas komanda

10.01.22

Klaipēdas “Amber Volley” klubs svinēja uzvaras Jelgavā un Jūrmalā, bet kaimiņu dueli Daugavpilī SK “Jēkabpils Lūši” uzvarēja cīņā ar DU/”Ezerzeme”. No “Optibet” Latvijas čempionāta spēlēm jāizceļ divas līdervienības “Augšdaugava” uzvaras.

“Credit24” meistarlīgā Austra Štāla vadītās Klaipēdas “Amber Volley” viesošanās  Latvijā beidzās ar uzvaru trijos setos Jelgavā, tiekoties ar “Biolars Jelgava”/MSĢ, un ar piecu setu cīņu Jūrmalā pret RTU/“Robežsardze”/“Jūrmala” vienību.

Jelgavā “Biolars Jelgava”/MSĢ piekāpās Lietuvas klubam ar 0-3 (25:27, 14:25, 19:25). Mājiniekiem Sandis Vilcāns guva 13 punktus, bet Eduards Stieģelis – 12 punktus. Viesiem Daumants Katins sakrāja 18 punktus, pa trim gūdams ar bloku un servi, bet 14 punktus pievienoja Artūrs Vincelovičs.

Jūrmalā klaipēdieši ar 3-2 (25:20, 22:25, 22:25, 25:22, 15:10) pieveica RTU/“Robežsardze”/“Jūrmala” komandu. Izšķirošais izrādījās izrāviens piektajā setā, kad rezultāts bija 6:6. Nākamās piecas no sešām izspēlēm uzvarēja viesi, ļaujot svinēt uzvaru arī visā spēlē.

Jūrmalas komandā 25 punktus guva Matīss Gabdulļins, 16 – Aleksandrs Avdejevs un 11 – Patriks Pinka. Viesiem Katins sakrāja 20 punktus, četrus gūdams ar bloku, 15 punkti tika Viktoram Ščekaļukam, pa 10 – Andrijam Čmirovam un Arnam Rumševičam.

“Smagi mums iet – kā pa kalniem un lejām. Padodamies un tad mēģinām labot situāciju. Bloka sadarbība ar aizsardzību mums pieklibo. It kā aizsardzībā esam vietā, bet bumba atlec, kur nevajag,” par savas komandas sniegumu stāsta Klaipēdas kluba treneris Austris Štāls.

“Tagad noteikti bija grūtāk uzvarēt,” lūgts salīdzināt šīs uzvaras ar sezonas sākumā gūtajām pret šiem pašiem pretiniekiem savā laukumā. “ “Biolars Jelgava”/MSĢ ir sakārtojusi spēli, viņi ir atraduši “diagonāli”, un jauda ir palielinājusies. Arī viņus uzvarēt nebija viegli. Šodien Jūrmalā pretiniekiem jauda bija vēl lielāka. Setus sākām labi, līdz pussetam spēlējām, bet tad sākām kļūdīties, ko izmantoja pretinieks. Šodien uzvaru guvām, jo beigās mazāk kļūdījāmies, bet jūrmalnieki sāka kļūdīties vairāk.”

Viņš stāsta, ka jauki bija atgriezties Jelgavā, kur viņš pats ir spēlējis un trenējis, parunāties, piemēram, ar Jelgavas kluba menedžeri Andreju Jamrovski. “Mājās – Latvijā man vienmēr liekas sarežģīti spēlēt. Gribas ko pierādīt. Nav viegli. Pretī otrā tīkla pusē jau arī droši vien ir tāpat, ka grib mani vinnēt. Lietuvieši taču nav favorīti,” smaida Austris.

Kaimiņu duelī sestdien DU/”Ezerzeme” mājās ar 1-3 (25:23, 21:25, 23:25, 23:25) piekāpās valsts čempionei SK “Jēkabpils Lūši”. Mājiniekiem 18 punktus (3 – blokā) guva Devids Žolnerovičs, 13 – Nazars Getmans (3 – blokā). Viesiem Pāvels Jemeļjanovs guva 27 punktus (3 – blokā), bet Vladislavs Blumbergs pievienoja 10 punktus.

Vēl vienā cīņā Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Avo Kēla vadītā un Toma Švana pārstāvētā“Parnu VK” savā laukumā ar 3-0 (25:17, 25:18, 25:15) pieveica līgas čempioni Tallinas “Selver”. Švans guva 10 punktus, četrus sakrājot ar servi un vienu – blokā.

“Amber Volley” ar 16 punktiem desmit spēlēs turnīra tabulā ir ceturtā, bet “Parnu VK” ir par diviem punktiem mazāk. No Latvijas klubiem augstāko vietu ar desmit punktiem astoņās spēlēs ieņem SK “Jēkabpils Lūši”. Viņiem ar deviņiem punktiem desmit spēlēs seko “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” un DU/”Ezerzeme”, kā arī VK “Biolars”/”Jelgava MSĢ” ar četriem punktiem deviņās cīņās.

Rezultāti

“Credit24” meistarlīga vīriešiem

08.01. DU/”Ezerzeme” – SK “Jēkabpils Lūši” 1-3 (25:23, 21:25, 23:25, 23:25)

08.01. “Biolars Jelgava”/MSĢ – Klaipēdas ”Amber Volley” 0-3 (25:27, 14:25, 19:25)

09.01. RTU/“Robežsardze”/“Jūrmala” – Klaipēdas ”Amber Volley” 2-3 (20:25, 25:22, 25:22, 22:25, 10:15)